2020? Vítejte na nových stránkách

Po letech útlumu přichází archetypal.cz s oživením – nová podoba přináší svého druhu restart. Takže co že to tu vlastně máme?

Návrh nových stanov spolku

Předkládáme k připomínkováním návrh nových stanov. Hlavním věcným rozdílem oproti stávajícím stanovám jsou dvě formy členství, řádné a přidružené – přidruženým členem se může stát kdokoliv, řádné členy musí odhlasovat ostatní řádní členové. Přidružení členové za poplatek 200 Kč ročně získají přístup „do zákulisí“, tedy např. možnost podílet se na překladech.

UPDATE: Už se zadařilo. Děkujeme. Abychom mohli nové stanovy schválit, hledáme pro spolek nové sídlo – původně sídlil na mé domácí adrese, nicméně ten dům teď už vlastní někdo jiný a já sám mám trvalé bydliště na úřadě, bez možnosti získat ho v místě, kde skutečně bydlím. Nabízela by se možnost platit si virtuální kancelář, ale výše poplatků představuje několikanásobek současného rozpočtu. Ideální by byla schránka v bytovém domě, umístěná se souhlasem majitele.

Číst dálNávrh nových stanov spolku

Chystané změny

Zatím stále fungujeme v pár lidech a občas se stává, že uplynou týdny, aniž bychom se někam posunuli nebo připravili něco nového. Postupně vylepšujeme stránky a jejich obsah, a čas od času něco přeložíme. Je to očekávaný stav, děláme to ve volném čase a máme práci i rodinu, ale neplánujeme jen tak přestat a očekáváme, že pro své aktivity časem získáme dostatečné množství dalších nadšenců, potažmo prostředků.

Dragon Gate Image from fantasystock.deviantart.com

Otevíráme

Archetypal je otevřená nezisková organizace, kde Vám v tuto chvíli nabízíme smysluplné čtení a další smyslové prožitky bez omezení na téma či žánr. Vedle toho připravujeme ‚vydavatelství nového věku‘, zkoumající a využívající naplno dnešních možností – svoboda v práci, creative commons, open source, crowdfunding, crowdsourcing

Jestli umíte a baví Vás pracovat se slovy a (ne)smysly, a občas u klávesnice nemáte co dělat, přidejte se k nám a pojďte spolu s námi zpřístupňovat zásadní myšlenky novým způsobem. Ale jestli se spokojíte s možností si občas přečíst něco, co vás skutečně změní, přidejte se taky.

Budeme rádi, když o nás řeknete přátelům – jak těm, kteří mají rádi věci s přesahy, tak těm, kteří projevují slabost pro napomáhání potřebným dobrým věcem.

O našem záměru a motivaci se můžete víc dozvědět níže.

Tento text je rozpracovaný a postupně se vyvíjí, stejně jako všechno nejen na těchto stránkách.

Číst dálOtevíráme