Alternativní vesmír v této kultovní knize si vás podmaní. Ve známých hřejivých kulisách Bradavic a světa kouzelníků se pohybují milované postavy Harry Potter, Hermiona a Draco.

Ale někde se něco stalo jinak... a ani nepotřebujete mít přečteno, jak to bylo předtím, abyste si do mnoha jazyků přeloženou fanfiction #HPaMR až nečekaně užívali už teď.

Geniální havraspár Harry James Potter-Evans-Verres a jeho nejlepší přátelé, zmijozel Draco a havraspárka Hermiona, se samozřejmě v hodinách seznamují s kouzlením, ale také magii podrobují vědeckému zkoumání a na návrat temného pána se připravují studiem poznatků moderní psychologie a také během realistických tréninkových bitev. Přitom bez ustání dráždí střídavě čtenářovu bránici a touhu po poznání.

Aktuality

Šestá kniha Harry Potter a metody racionality

Autor: kerray | 18.5.2021

Začínáme vydávat kapitoly z šesté knihy!

Pátá kniha Harry Potter a metody racionality

Autor: kerray | 14.1.2021

Začínáme vydávat kapitoly z páté knihy!

Čtvrtá kniha je přeložená a k dispozici

Autor: kerray | 24.12.2020

Čtvrtá kniha už je v češtině k dispozici celá!

Načtená verze Metod racionality

Autor: kerray | 25.11.2020

Díky iniciativě Hlasy knih začala vznikat načtená verze #HPaMR

Edito, nezapomeneme

Autor: kerray | 6.11.2020

Edito Neumannová, děkujeme za tu ohromnou spoustu úsilí, které bude světlem v temnotě pro celé generace, a odpočívej v pokoji

#HPaMR je neprodejné dílo, ale můžete si tu knihy zdarma stáhnout - na ochranných známkách, které patří J. K. Rowlingové, nikdo nesmí bez jejího povolení vydělávat, ale šíření zdarma nevadí.

Kniha první

EPUBPDF, DOCX, HTMLMOBI, ZIP

v. 20210301

První kniha z šesti zachycuje Harryho setkání se světem magie, přípravy před nástupem do Bradavic a dva velmi nabité týdny školy.

Kniha druhá

EPUBPDF, DOCX, HTMLMOBI, ZIP

v. 20210301

Ve druhé knize Harry podrobuje magii vědeckému zkoumání spolu s Hermionou, rozehrává intriky, ve kterých mu dělá společníka Draco, řeší svou image v médiích, a následují EPICKÉ BITVY! VĚDECKÉ OBJEVY! CHAOS! Ukázku si můžete přečíst tady.

Kniha třetí

EPUBPDF, DOCX, HTMLMOBI, ZIP

v. 20210301

Ve třetí knize začíná Harry narážet na politickou realitu kouzelnické Británie, a hned do toho jde po hlavě. Mozkomoři, Azkaban, školní intriky, jedno nebezpečí za druhým...

Kniha čtvrtá

EPUBPDF, DOCX, HTMLMOBI, ZIP

v. 20210518 BETA

Čtvrtá kniha se věnuje hlavně hrdinství Hermiony Grangerové a skutečnosti, že hrdinové to nemívají snadné - obzvlášť v politické realitě kouzelnické Británie. Plus další bitvy! - BETA verze, prosíme hlaste chyby

Kniha pátá

EPUBPDF, DOCX, HTMLMOBI, ZIP

v. 20210518 BETA

Pátá kniha začala na začátku 2021 vycházet po kapitolách a první verze překladu je dokončena. Bitva s posledním nepřítelem začíná. BETA verze, prosíme hlaste chyby

Kniha šestá

EPUBPDF, DOCX, HTMLMOBI, ZIP

v. zatím není

Šestá kniha začne vycházet po kapitolách a bude to tak napínavé, že si nebudete muset stříhat nehty.

Úplně legálně si dílo můžete vytisknout, DOCX soubory jsou naformátované pro úsporný oboustranný tisk na běžné A4, a podoba skript dílu docela sluší.

Budeme velice rádi, když Metody racionality budete spolu s tagem #HPaMR sdílet a šířit.

Staňte se členy, podporovateli nebo spolupracovníky spolku Archetypal a pomáhejte podobným dílům oslovovat české duše.

Číst můžete velice pohodlně i na svém oblíbeném zařízení s obrazovkou a jejích tekutých krystalech, drobounkých diodách nebo částečkách e-inku.

Nevidomí a fajnšmekři si mohou #HPaMR nechat předčítat více či méně strojovým hlasem některé z dostupných aplikací.

V angličtině je kniha k dispozici celá, dokonce i v načtené verzi

Nové kapitoly emailem!

#HPaMR novinky

Odebírejte nové kapitoly a novinky k #HPaMR emailem.

#HPaMR je drahokam, který o řád překonává nejen běžnou, ale i tu nejlepší fanouškovskou tvorbu, a je plně srovnatelné s originálem.

Autorem této geniální fanfiction je výzkumník umělé inteligence Eliezer Yudkowsky a toto obsáhlé dílo plné důvtipu vydával několik let kapitolu po kapitole.

Není třeba znát původní příběh. 

Šest knih #HPaMR se sice odráží od námětu a světa J. K. Rowlingové, a často na ně pro pobavení odkazuje, ale jinak jde o alternativní vesmír, vystavěný na několika zásadních twistech.

Fanfiction jsou neprodejné - aby byly s přimhouřením oka legální, musí je nadšenci jako my nabízet dostupné zdarma

Neváhejte stahovat a sdílet.

Dílo si po celém světě získalo statisíce nadšených čtenářů a inspirovalo vznik několika dalších sérií, které se v této alternativní realitě odehrávají.

Co kdyby Harry Potter vyrůstal obklopený knihami a vědou, protože má jako nevlastního tátu profesora biologie na Oxfordské univerzitě, který je zároveň velký fanda sci-fi a fantasy?

V alternativním vesmíru #HPaMR je Harry kluk, který je nám zároveň důvěrně známý, ale zároveň je i nebezpečně odlišný svou vysokou inteligencí a množstvím poznatků, které už do své geniální hlavy dokázal nacpat.

Nechce se stát příštím Pánem zla, a světovláda je takové ošklivé slovo...

...ale kdo rozumný by si troufal tvrdit, že svět nepotřebuje optimalizaci?

Stejně jako Harry jsou známí a odlišní i jeho nejlepší přátelé - Hermiona Grangerová a Draco Malfoy.

Ale zrovna tak jsou zároveň známí i odlišní - vylepšení - nepřátelé.

Famfrpál? Jako kdyby někdo vzal skutečnou hru a narouboval na ni nesmyslnou extra pozici, jenom abys mohl být Nejdůležitější Hráč na hřišti, aniž by ses musel doopravdy snažit nebo se naučit zbytek.

Každou chvíli se budete zalykat smíchem, a zároven samým napětím nepůjde knihu odložit.

Srozumitelně a poutavě vysvětluje a učí vědecký přístup a kritické myšlení.

S lehkostí a nenásilně objasňuje hodnoty humanismu.

Zahřeje u srdce úplně stejně jako původní Harry Potter.

Funguje jako prevence fašismu a totalitního myšlení.

"Racionální fikce" - dílo neobsahuje zbytečné nebo nekonzistentní informace.

Kniha je dílem nadšení (ale také nebývalého umu, což ve světě fanfiction vůbec není samozřejmost) a je k dispozici zcela zdarma - prodávat se nesmí. Veškerá práva na tento svět, jeho postavy a reálie samozřejmě stále patří paní Rowlingové, která je naštěstí dost osvícená na to, aby vydávání fanfiction nebránila, pokud se na ní někdo nesnaží vydělávat. Česká verze používá zažité výrazy z překladu Vladimíra a Pavla Medkových.

Ilustrace na přebalech vytvořila Lily Yao Lu.

Celé dílo je už v angličtině dokončené a volně k dispozici, což má tu výhodu, že nebudete muset čekat, a můžete to zhltnout celé rovnou. Existuje i anglická audiokniha

#HPaMR má 775 tisíc slov v šesti knihách, kánon dohromady něco přes milion v sedmi. Celý děj #HPaMR se ale odehraje během prvního školního roku.

Pište do komentářů níže, zmiňujte knihu na sociálních sítích (hashtag #HPaMR, zkrácený odkaz na tuto stránku je http://j.mp/HPAMR) nebo nám třeba pošlete svůj názor emailem.

Nadšené ohlasy čtenářů jsou tou nejlepší reklamou (jinou ani nemáme) a pro nás jsou odměnou a motivací.

Ledaskomu Harry přijde nesnesitelně přemoudřelý, nicméně geniální děti takové skutečně mohou být, a hlavně autor v průběhu knihy velmi dobře pracuje s Harryho sebereflexí a vývojem - v racionalistickém románu nic není zbytečně.