Daniel Quinn: Kniha zatracených – elektronická kniha zdarma

Stáhnout ve formátu:
EPUB / MOBI (Kindle) / PDF pro tisk na A4

Protože jsme na pokraji vymření, měli bychom hledat jinou interpretaci příběhu o životě Lidstva? Může nějaký příběh něco změnit?

Kniha zatracených je první z mnoha knih, schopných narušit růžové brýle svého čtenáře a změnit jeho pohled na svět, kterou jako spolek Archetypal vydáváme. Představuje raný a ne zcela dotažený myšlenkový experiment, dalo by se říci pikantní předkrm, který podnítí chuť a zájem, ale není ho dost a je to jen jedna chuť. Přesto stojí za přečtení. Podnícení zájmu o témata, která Daniel Quinn otevírá, je žádoucí, abychom se od první knihy dostali ke druhé a posléze ke knihám dalších autorů o širším spektru témat. Protože Ishmael, kniha, kterou se Daniel Quinn proslavil a která by se oproti předkrmu dala přirovnat k luxusní večeři o několika chodech, která zasytí a poskytne zážitek, ve kterém starý známý svět najednou začne dávat smysl úplně novým způsobem, zatím v češtině nevyšla. NOVINKA: Ishmael vyšel v roce 2015 u jiného nakladatelství a v jiném překladu. Vzhledem k okolnostem Vám ho v této podobě nemůžeme doporučit ke koupi, i když za přečtení určitě stojí. Více se můžete dozvědět v našem novinkovém emailu. Dotyčné nakladatelství má na knihu práva do roku 2020, a zatím s ní díru do světa neudělali, takže když se jim to i nadále bude podobným způsobem (ne)dařit, bude snad další pokus opět na nás.

Nevyšla proto, že její vydání je spojené s nezanedbatelnými náklady. Více si o tom můžete přečíst v tomto blogovém příspěvku. Ve zkratce, doufáme, že za pomocí Knihy zatracených a našich dalších překladů se nám podaří vzbudit zájem dost velký na to, aby se podařilo tyto náklady pokrýt sbírkou s možností si již přeloženého Ishmaela předkoupit. Podobně bychom to chtěli do budoucna dělat i s dalšími knihami a díly, s jejichž vydáním budou spojené větší náklady, ale které stojí za to rozšířit.

Ale to je zatím stále ještě budoucnost. Dejte si Knihu zatracených. Stahujte, čtěte a šiřte – nejlépe pomocí odkazu na tuto stránku.

Stáhnout ve formátu:
EPUB / MOBI (Kindle) / PDF pro tisk na A4