Odhalujeme (s)mysl

Vyhledáváme zásadní tvorbu a se svolením autorů ji přinášíme v překladu, který si můžete poslat, tisknout, sdílet nebo uložit na později.
Sledovat nás můžete na těchto stránkách, na Twitteru, přes Facebook, Google+, RSS feed nebo odebírejte novinky emailem.

Chystané změny

Dosavadní aktivity

Zatím stále fungujeme v pár lidech a občas se stává, že uplynou týdny, aniž bychom se někam posunuli nebo připravili něco nového. Postupně vylepšujeme stránky a jejich obsah, a čas od času něco přeložíme. Je to očekávaný stav, děláme to ve volném čase a máme práci i rodinu, ale neplánujeme jen tak přestat a očekáváme, že pro své aktivity časem získáme dostatečné množství dalších nadšenců, potažmo prostředků – což je něco, s čím byste nám klidně mohli pomoci i kdyby zatím jen tím, že nás budete sledovat a šířit naše překlady. Spousty článků a jiných děl na svůj překlad čekají, ale naštěstí nejsme sami, kdo přináší smysluplný obsah přístupný všem.

Spolek Archetypal

S přicházející změnou Občanského zákoníku se občanská sdružení od roku 2014 mění na korporace, fundace a ústavy. Z nás se od 1.1.2014 automaticky stane korporace, a to konkrétně spolek. V té souvislosti chystáme úpravu stanov, která zavede přidružené členství, podmíněné nějakým malým ročním příspěvkem, aby bylo z čeho platit základní náklady typu webhosting a aby bylo možné udělit k některému překládanému obsahu přístup jen členům a přidruženým členům, aby nemohlo dojít k porušování copyrightu překládaných děl.

Prezentace pro Hearth

Martin Malec včera na akci Propojte se a změnte své okolí… Hearth.net v praxi přes Skype prezentoval naše sdružení.


Stál tento překlad za přečtení?

Dejte o něm vědět i lidem kolem sebe, které by mohl zajímat. Ohlasy čtenářů jsou tou nejlepší reklamou - jinou ani nemáme.

Jelikož Vaše reakce jsou pro nás hlavní odměnou a motivací, budeme rádi, když nám své ohlasy budete psát - ať už do komentářů pod stránkou nebo třeba na mail.

Na stránce archetypal.cz najdete ještě další, přinejmenším stejně zajímavé překlady.

Také nás můžete sledovat na sociálních sítích:
facebook.com/archetypal.cz
twitter.com/archetypal_cz
plus.google.com/+ArchetypalCz